AK Parti Kadın Kolları toplantısında Türk Bayrağı masa örtüsü oldu!

AK Parti Akyazı İlçe Kadın Kolları yönetimi rutin toplantısını yaptı. Parti binasındaki toplantıda masanın üzerine serilen Türk Bayrağı ise bu rutin toplantının haberinin önüne geçti...

AK Parti Akyazı İlçe Kadın Kolları yönetiminin rutin toplantısı İl Başkanlığının Akyazı Koordinatörü Beyhan İlhan'ın katılımıyla yapıldı. İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurten Birincioğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, rutin faaliyetlerini masaya yatırdı.
Toplantının fotoğrafları ve bilgileri kadın kollarının Facebook hesabında yayınlandı.

MASADAKİ DETAY!
"Masaya yatırdı" deyimi mecazi olarak kullanılsa da toplantının yapıldığı masadaki o detay toplantının da faaliyetlerin de önüne geçti.

TÜRK BAYRAĞI MASA ÖRTÜSÜ OLDU
Çünkü toplantı masasının üzerine boydan boya bir Türk Bayrağı serilmişti...Bayrağın kenarları masanın altına kadar uzanırken, bu fotoğraf karesi akıllara anayasadaki Türk Bayrağı Kanununu getirdi.
Anayasanın 3'üncü maddesindeki kanunun 7'inci maddesinde ise Türk Bayrağının hangi şartlarda kullanılacağının sınırları çizilmiş durumda.

"MASALARA, KÜRSÜLERE ÖRTÜ OLARAK SERİLEMEZ"
Türk Bayrağı Kanununun 7'inci maddesi ise şu şekilde:

Madde 7 – Türk Bayrağı, yırtık, sökük, yamalı, delik, kirli, soluk, buruşuk veya layık olduğu manevi değeri zedeleyecek herhangi bir şekilde kullanılamaz. Resmi yemin törenleri dışında her ne maksatla olursa olsun, masalara kürsülere, örtü olarak serilemez. Oturulan veya ayakla basılan yerlere konulamaz. Bu yerlere ve benzeri eşyaya Bayrağın şekli yapılamaz. Elbise veya uniforma şeklinde giyilemez.
Hiçbir siyasi parti, teşekkül, dernek, vakıf ve yönetmelikte belirlenecek kamu kurum ve kuruluşları dışında kalan kurum ve kuruluşun amblem, flama, sembol ve benzerlerinin ön veya arka yüzünde esas veya fon teşkil edecek şekilde kullanılamaz. (2)

Türk Bayrağına sözle, yazı veya hareketle veya herhangi bir şekilde hakaret edilemez, saygısızlıkta bulunulamaz. Bayrak yırtılamaz, yakılamaz, yere atılamaz, gerekli özen gösterilmeden kullanılamaz.
Bu Kanuna ve yönetmeliğe aykırı fiiller yetkililerce derhal önlenir ve gerekli soruşturma yapılır. (2)

CEZALAR
Madde 8 – (Değişik: 23/1/2008-5728/421 md.) Bu Kanuna ve çıkarılacak yönetmeliğe aykırı olarak Bayrak yapmak, satmak ve kullanmak yasaktır. Bu yasağa aykırı olarak yapılan Bayraklar o mahallin yetkili amirlerince toplatılır. (3)
Bu Kanun hükümlerine aykırı davranışta bulunanlara, fiilleri suç oluşturmadığı takdirde mahalli mülki amir tarafından Kabahatler Kanununun 32 nci maddesi uyarınca idarî para ceza verilir.

05 Kas 2021 - 11:38 Sakarya/ Geyve- Gündemgöndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak geyvelim.com Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan geyvelim.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler geyvelim.com editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı geyvelim.com değil haberi geçen ajanstır.